Škola začíná, ale léto ještě nekončí!

Škola začíná, ale léto ještě nekončí!

Prázdniny utekly jako voda a škola už pomalu klepe na dveře. Využijte ještě rychle pěkného počasí a volného času! Vyrazte s dětmi na výlet!

 

České pohádkové léto

Kdy: do 31. 8. 2019

Na zámku Loučeň můžete každé úterý, středu, čtvrtek a sobotu prožít pohádkové dobrodružství, při kterém se potkáte s panem králem, princeznou, Bílou paní, trpaslíkem, čertem, loupežníkem, rytíři nebo zlým čarodějem. Na děti čeká hra, při které budou zachraňovat princeznu a sbírat za svou šikovnost a statečnost korálky. Ten poslední dostanou od samotné princezny jako poděkování za záchranu. Připravena je také sladká čokoládová prohlídka. V restauraci Vtipná kaše si můžete pochutnat na speciálním pohádkovém menu.

https://www.zamekloucen.cz/a/ceske-pohadkove-leto

 

Kouzelný Vorlíček

Kdy: do 1. 9. 2019

Kdo by neměl rád pohádky? V bývalé konírně na zámku Horšovský Týn si můžete prohlédnout kostýmy z některých pohádek Václava Vorlíčka: Jak se budí princezny, Princ a Večernice, Pták Ohnivák, Kouzelný měšec a Jezerní královna. Také na vás čeká kouzelnická třída z filmů o Saxaně. Připraveny jsou různé soutěže a úkoly.

https://www.zamek-horsovskytyn.cz/cs/akce/41163-kouzelny-vorlicek-na-zamku-horsovsky-tyn

 

Česká hudební esa

Kdy: 31. 8. –1. 9. 2019

Vydejte se s dětmi poslední prázdninový víkend na putování kostelem sv. Šimona a Judy v Praze. Při hravé bojovce se vaše ratolesti seznámí s nejvýznamnějšími českými hudebními skladateli. Vyzkouší si, jak hudba vzniká, zatančí si a zazpívají s kuchyňským nádobím, zažijí lesní dobrodružství s liškou Bystrouškou. Čeká na ně i herna bicích nástrojů indiánů z Nového světa a průjezd Vltavou. Hra je určena pro děti od 5 let. Na druhý zářijový den je poté naplánován komentovaný odpolední koncert.

https://www.fok.cz/cs/ceska-hudebni-esa

https://www.fok.cz/cs/do-smetanky-nejen-za-smetanou-aneb-ceska-hudebni-esa

 

Špilberk žije!

Kdy: 7. –8. 9. 2019

Muzeum města Brna připravilo na druhý zářijový víkend už 7. ročník akce, při níž si můžete prohlédnout všechny prostory slavného brněnského hradu. Tematický program bude zajištěn pro celou rodinu.

www.spilberk.cz

 

Den venkova na žďárském zámku

Kdy: 28. 9. 2019

Navštivte Zámek Žďár nad Sázavou a zažijte, jak funguje hospodaření na zámku v souladu s přírodou. Připraveny jsou aktivity pro všechny členy rodiny. Mimo jiné si budete moct vytvořit vlastní „včelí“ výrobky na různých workshopech. Tématem 3. ročníku této akce je včela a les. Další atraktivitou žďárského zámku je multimediální interaktivní Muzeum nové generace, které je otevřeno po celý rok. Zúčastnit se můžete také prohlídky zámku či výstavy Umění baroka.

https://www.zamekzdar.cz/akce/den-venkova-2019/