Na stopě dobrodružství

 

Dobrodružství jako z Indiana Jonese zažije čtenář v tomto napínavém, vtipném a trochu ztřeštěném příběhu, jehož autorem je ilustrátor Alex T. Smith, známý sérií příběhů s pejskem Brunem.

 

 

Hlavní hrdina, pan Tučňák, opustil svůj domov za polárním kruhem a rozhodl se stát profesionálním dobrodruhem, jak o tom čítával v oblíbených dobrodružných knihách. S lupou, šviháckým kloboukem a odrbanou brašnou na svačinu, čeká ve své kanceláři na svůj první případ. Je sice nezkušený, ale plný odhodlání a touhy po nových objevech.

 

 

 

 

Stejně jako v příbězích o Brunovi, má i pan Tučňák při sobě věrného parťáka. Je jím nemluvný pavouk Emil s buřinkou na hlavě, pod kterou schovává notes a fixu k zapisování poznámek. I přesto, že je to drobné a tiché stvoření, není radno si s ním zahrávat. Ovládá totiž mocný kop kung-fu a je připraven jej kdykoliv použít.

První případ zavádí naše dobrodruhy do Muzea roztodivných exponátů. Jeho majitelka Kunhuta Kostějová potřebuje pomoct s nalezením ztraceného pokladu. A jak to tak v dobrodružných příbězích bývá, nebude cesta k němu vůbec snadná. Čeká je řešení zapeklitých záhad, budou muset čelit nejrůznějším překážkám a nebezpečím v podobě hladových krokodýlů nebo uprchlíků z vězení. Řadou šťastných náhod, Emilových kung-fu výkopů se jim podaří s těmito nepřízněmi vypořádat. Závěrečné finále ale bude i tak pro všechny překvapivé.

 

 

 

 

Podrobné ilustrace v odstínech černé a oranžové podtrhují celkovou atmosféru příběhu, vtahují čtenáře do děje a pomáhají mu se v něm zorientovat. Už samotný úvod ve stylu novinové stránky je plný odkazů a vodítek. V momentě, kdy hrdinové vstupují do podzemí, se mění i samotná stránka s textem.

 

 

 

 

 

Vzhledem k výborně propracovanému stylu a promyšlenému slovnímu humoru je Pan Tučňák a ztracený poklad skvělou volbou pro už čtenářsky zkušenější dobrodruhy od 8 let.