Lesní domečky

Vydejte se s dětmi do lesa a postavte spolu domečky pro lesní skřítky. Nebo pro zvířátka. Užijete si spoustu zábavy, a když se příště na místo vrátíte, můžete zkoumat, jestli už v domečcích někdo bydlí!

Lesní domečky

Nejprve společně vyberte vhodné místo, kde by se mohlo skřítkům líbit. Zkuste najít pěkný pařez – ten bude představovat domeček. Mezi jednotlivými kořeny můžete zařídit pokojíky.

 

Zahrádka

Zahrádka

Ke každému domečku patří i zahrádka. Z šišek různých velikostí můžete udělat stromy. Nasbírejte lesní plody, drobné květy nebo houbičky které mohou skřítci „pěstovat“, a zasaďte je do mechu nebo do jehličí.

 

Spižírna

Spižírna

Dobroty jako skořápky z ořechů, žaludy, bukvice, šípky nebo lesní plody si skřítci musejí dobře chránit, aby neměli přes zimu hlad. Proto si je uskladňují ve spižírně. Pomozte jim ji postavit! Stačí k tomu pár klacíků různých délek.

 

Schodiště

Schodiště

Schodiště by u domečku rozhodně nemělo chybět, jinak by se do něho skřítci také nemuseli vůbec dostat. Menší klacíky poslouží jako schůdky, na zábradlí použijte delší klacík.

 

Nádobí

Mističky

I skřítci potřebují talířky a mističky, na které si naservírují dobroty ze své spižírny. Mističky jim snadno uděláte z kloboučků žaludu, z ořechových skořápek nebo pichlavých slupek od kaštanů. Naplnit je můžete (kromě různých dobrot) drobnými okvětními lístky.